#SPOLUBYDLENÍ

 

Občas se stane že koleje zamítnou pár žádostí o ubytování, ať už z naplnění kapacity nebo vzdálenosti od místa trvalého bydliště a nebo se ti prostě na koleje nechce a chtěl by jsi radši bydlet s kámoši, popřípadě sám. Pro všechny tyto úskalí je nejlepší spolubydlení ve vlastním (pronajatém) bytě. Nemusíš se dělit o kuchyňku a záchody s celým patrem, kuchyň si vybavíš sám podle sebe, potkáváš jen známé tváře nebo nemusíš mít strach o své soukromí. Navíc jako hlavním bonusem bude pokud se sejdete parta studentů stejného oboru a ročníku, učení a vypracování materiálů jde potom úplně samo. A co se týče obav z toho že půjdeš bydlet s cizími lidmi, tak je můžeš rovnou zahodit – jsou to studenti jako ty a mají stejné obavy. 

Kde najít spolubydlení

Facebookové stránky a skupiny

Poslední a zároveň asi nejosvědčenější metoda jak najít spolubydlící nebo celý byt jsou různé Facebookové stránky včetně skupiny určené pro první ročníky. Mezi ty nejvíce používané patří:

eSpolubydlení

Stránky nabízející jak nabídku, tak i poptávku po volných bytech, jednotlivých lůžkách tak i pokojích. Ideální pokud jsi sám nebo jste 2 a nepotřebujete celý byt. Odkaz zde.

Pokud si čímkoliv nebudeš při studiu vědět rady, tak neváhej a obrať se na nás, rádi ti pomůžeme.