SPOLUBYDLENÍ

Když koleje nevyjdou nebo chceš být ve „vlastním“

Občas se stane, že koleje zamítnou pár žádostí o ubytování, ať už z důvodu naplnění kapacity nebo vzdálenosti od místa trvalého bydliště, a nebo se ti prostě na koleje nechce a chtěl bys radši bydlet s kámoši, popřípadě sám. Pro všechny tyto úskalí je nejlepší spolubydlení ve vlastním (pronajatém) bytě. Nemusíš se dělit o kuchyňku a záchody s celým patrem, kuchyň si vybavíš sám podle sebe, potkáváš jen známé tváře nebo nemusíš mít strach o své soukromí. Navíc jako hlavním bonusem bude pokud se sejdete parta studentů stejného oboru a ročníku, učení a vypracování materiálů jde potom úplně samo. A co se týče obav z toho, že půjdeš bydlet s cizími lidmi, tak je můžeš rovnou zahodit – jsou to studenti jako ty a mají stejné obavy. 

Kde najít spolubydlení

Facebookové stránky a skupiny

Poslední, a zároveň asi nejosvědčenější metoda jak najít spolubydlící nebo celý byt jsou různé Facebookové stránky včetně skupiny určené pro první ročníky. Mezi ty nejvíce používané patří:

Ale existují i další, prostě prohledej facebook a určitě něco najdeš.

eSpolubydlení

Stránky nabízející jak nabídku, tak i poptávku po volných bytech, jednotlivých lůžkách tak i pokojích. Ideální pokud jsi sám nebo jste 2 a nepotřebujete celý byt. Odkaz zde.