STUDIJNÍ MATERIÁLY 

Načerpej vědomosti chytře

Pro úspěšné absolvování svého studia budeš potřebovat nemalé množství studijních materiálů, nicméně nezoufej, zde ti dáme několik tipů, kde materiály rozhodně seženeš!

STAG

Téměř veškeré potřebné studijní materiály nalezneš právě na STAGu, a to v sekci Moje studium v záložce Studijní materiály. Zde najdeš studijní materiály, které sem vkládají přímo vyučující, mohou to být skripta, studijní opory nebo třeba příklady k procvičení. Je dobré si tyto materiály pravidelně ukládat či tisknout a nosit na přednášky, popř. cvičení a dělat si k nim své zápisky. Někteří učitelé to dokonce vyžadují. 
Odkaz na studijní materiály na STAGu nalezneš zde.

Univerzitní knihovna

Další místo, kde najdeš většinu studijního materiálu je univerzitní knihovna, kterou oceníš zejména při psaní semestrálních a jiných odborných prací včetně své Bakalářské (Diplomové) práce. Kromě skript zde nalezneš i potřebné učebnice ke studiu, které si můžeš vypůjčit a nemusíš je tím-pádem kupovat. Je zde také archiv všech závěrečných prací obhájených na univerzite.
Odkaz na online katalog univerzitní knihovny Pardubice zde.

Prodejna odborné literatury

V kampusu univerzity nalezneš i prodejnu odborné literatury, kde si můžeš zakoupit nejrůznější učebnice, skripta, kancelářských potřeby ale i reklamní předměty.
​Odkaz na e-shop skript a publikací pro dopravní fakultu Jana Pernera zde.

Další ověřené tipy

  • Studenti vyšších ročníků – pokud se znáš s někým z vyššího ročníku, nebo s někým kdo již předmět absolvoval, zkus se ho zeptat na užitečné rady.
  • Webové portály např. Primát, Eco-space, Ulož.to apod. – nalezneš zde spoustu studijních materiálů, nicméně s rizikem že nemusí být vypracované správně. Doporučujeme ti pořádně si je zkontrolovat ať tě u zkoušky nepřekvapí, že umíš vše naopak, potom se to již těžce učí znovu.