HODNOCENÍ VÝUKY

Ohodnoť vyučující a absolvované předměty

K čemu je to dobré?

  • Můžeš ovlivnit kvalitu výuky.
  • Vyjádříš svůj názor ať už je pozitivní nebo negativní.
  • Můžeš přijít s nápadem a inovací.

Víte že…

  • hodnocení je zcela anonymní, pokud se nepodepíšete?
  • zpětnou vazbu a vyjádření kateder naleznete po uzavření hodnocení ve STAGu?
  • Čím více bude hodnocená výuka, tím rychleji se budou provádět opatření ke zlepšení?
  • Hodnocení můžete vyplňovat postupně a nejen až po zkoušce? „Ukončit dotazník“ můžete až po vyplnění všech předmětů. Do té doby můžete předešlé odpovědi třeba i upravovat.

Mýty okolo hodnocení výuky

  1. Hodnocení výuky nikdo nečte – Tvoje hodnocení dostane vyučující, který je hodnocen a také i jeho nadřízený. Ti jsou povinni vše důkladně číst.
  2. Moje IP adresa mě prozradí – Hodnocení je anonymní (pokud se dobrovolně nepodepíšete). Neexistuje žádná cesta jak zjistit, kdo hodnocení odeslal, protože za sebou nezanecháte žádnou stopu.
  3. Hodnocení nic nezmění – ale změní. Pokud budete poctivě hodnotit a sejde se kvalitní a objektivní zpětná vazba na určité nedostatky, budou podniknuty kroky k nápravě.

Tip: pokud jste jediný muž či žena na oboru (nebo na dané přednášce či cvičení) a nechcete aby bylo jasné, kdo hodnocení napsal, pište v opačném rodu.

Jak vypadá hodnocení výuky z pohledu studenta a vyučujícího?

Kde se kvalita výuky hodnotí?

Ve stagu lze najít záložku Hodnocení kvality. Tato záložka slouží ke zhodnocení spokojenosti se všemi předměty, které si absolvoval/a v daném semestru. 

Najdeš zde datum od kdy do kdy je možné formulář vyplnit a vypsané předměty, které studuješ. 

U každého předmětu je 11 tvrzení, na které můžeš odpovídat. Podle toho, jak souhlasíš s daným tvrzením k němu zvolíš odpověď – naprosto souhlasím, souhlasím, převážně souhlasím, převážně nesouhlasím, nesouhlasím, nebo naprosto nesouhlasím. 

Pokud máš ještě další připomínky k předmětu, je možné je zapsat do okénka níže. Můžeš tam napsat kladné i záporné hodnocení. 

Je dobré toto hodnocení vyplňovat, protože pomáhá zlepšit kvalitu výuky. Moc času ti to nezabere a budoucí studenti ocení, když díky tvému hodnocení dojde ke zlepšení výuky. Tak díky!