Doprava v Pardubicích

DOPRAVA V PARDUBICÍCH

JAK BÝT MOBILNÍ V PARDUBICÍCH

Potřebuješ se dopravit z jedné přednášky v kampusu na další přednášku do Doubravic? Spěcháš na vlak a nevíš, jak se tam co nejdříve dostat nebo se chceš jen rozhlédnout po Pardubicích, stavit se
v Tyršových sadech, navštívit kunětickou horu, a nebo jít rovnou za nosem. Na této stránce najdeš různé způsoby, jak se můžeš dopravovat po Pardubicích.

Městská hromadná doprava

Asi nejdůležitější dopravní prostředek pro tebe bude MHD, přímo v těsné blízkosti kampusu se nacházejí 2 zastávky MHD. Konkrétně Polabiny-Hradecká a zastávka Univerzita. Odtud se již dostaneš do celého města. Na obou zastávkách je možné zakoupit papírovou jízdenku a to buď v automatu, a nebo v novinovém stánku. Nicméně pro tebe bude lepší si vyřídit Pardubickou kartu s předplacenou jízdenkou a nebo kartu na nabíjení, se kterou budeš jezdit levněji.

Pozor Dopravní podnik města Pardubic přechází na nový odbavovací systém, a tak se může stát, že níže uvedené informace nejsou aktuální. Raději si vše ověř na stránkách dopravního podniku dpmp.cz.

 

Papírová jízdenka

Papírová jízdenka je klasická jízdenka, které zakoupíš buďto v jízdenkových automatech, trafikách nebo informačních centrech. Běžná cena jízdenky je 16 Kč a je nepřestupná, tudíž pokud vystoupíš z MHD, tak budeš na další (i návazný) spoj potřebovat novou jízdenku.

Jednotlivé jízdenky (papírové jízdenky, jízdenky vydané řidičem) je možné v období od 8. února do 31. března 2021 využít v rámci jejich zónové platnosti k cestě jedním nebo více spoji MHD (s přestupem) v době 45 minut od označení jízdenky v prvním spoji využitém pro cestu.

SMS jízdenka

Pokud zrovna okolo sebe nemáš jízdenkový automat či trafiku, nebo potřebuješ jet s více přestupy a nechceš platit za každý přestup zvlášť, určitě využij časovou přestupní SMS jízdenku. Zakoupíš jí odesláním SMS ve tvaru DPMP na číslo 902 06. Jízdenka má platnost 45 minut.

Předplacená časová jízdenka

Jako student univerzity Pardubice můžeš využít zlevněné časové jízdenky s platností 10 měsíců. S touto jízdenkou nemusíš řešit žádné přestupy, počty jízd apod, prostě můžeš jezdit klidně od rána do večera. K vyřízení jízdenky si vezmi navíc potvrzení o studiu nebo ISIC průkaz. Cena 10ti měsíční jízdenky je 1 650 Kč a pokryje ti celý akademický rok.

Pardubická karta

Pardubickou kartu i časovou jízdenku vyřídíte v zákaznickém centru DPMP na adrese: náměstí Jana Pernera 217, Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice. S sebou budeš potřebovat pouze občanský průkaz, průkazovou fotografii ​a potvrzení o studiu. Kartu ti vyřídí většinou do druhého pracovního dne.


Výhody Pardubické karty:
 • Levnější jízdné než u papírových jízdenek,
 • možnost cestování za nižší jízdné na krátkou vzdálenost (do 3 zastávkových úseků),
 • bezhotovostní úhrada jízdného nejen pro uživatele karty, ale i za spolucestující,
 • možnost využití debetní úhrady jízdného pro uživatele karty,
 • rychlejší a jednodušší odbavení cestujících.

Sdílená kola a koloběžky Bolt, Nextbike

Máš radši pohyb na čerstvém vzduchu než jízdu MHD, ale zároveň se všude potřebuješ dopravit za co nejkratší dobu? Vyzkoušej nedávno spuštěnou službu sdílených kol, kdy si stáhneš aplikaci, zaregistruješ se, nasedneš na kolo a jedeš.

 • V blízkosti univerzity se nacházejí rovnou 3 stojany na sdílená kola. Před tělocvičnou, u dopravní fakulty Jana Pernera a nebo dokonce i před knihovnou. Do budoucna se plánují nové stojany v Doubravicích.
 • Půjčení kola je vždy na 15 minut zdarma, takže kromě registračního poplatku 50 Kč nemusíš již ni platit. Pokud jsi ale vášnivý jezdec a 15 minut ti nestačí, můžeš využít výhodného studentského tarifu za 99 Kč/měsíc a jezdit při každé výpůjčce 45 minut.
 • Kompletní návod jak fungují sdílená kola nalezneš na www.nextbikeczech.com

Chůze, In-line brusle, skateboard,longboard, koloběžka…

Pardubice se nachází na zcela rovinném terénu v Polabské nížině, což je super nejen proto že nemusíš pořád do kopce nebo z kopce. Naplno zde využiješ všudepřítomné cyklostezky, pěší zóny či polní cesty v přilehlém okolí.
Mezi nejčastější využívané vlastní způsoby přepravy patří:

 • Kolo (ať už silniční nebo trekové),
 • In-line brusle,
 • skateboard,
 • longboard,
 • segway či jiné elektrické vozítko,
 • koloběžka.

Sleduj dopravku na sociálních sítích.


Facebook


Instagram


Youtube